Astra Nova Airdrop » Побарајте бесплатни RVV токени

Astra Nova Airdrop » Побарајте бесплатни RVV токени
Paul Allen

Astra Nova е глобална компанија за Web3 Gaming фокусирана на создавање трајна вредност во заедницата за страствените гејмери ​​и ентузијасти за NFT. Тие градат вистинско искуство за играње MetaRPG, засновано на основниот Web3 принцип на интероперабилност напојуван од блокчејн & засилувач; транспарентност.

Astra Nova подарува вкупно 30.000.000 RVV на корисниците кои завршуваат едноставни задачи за подароци. Пријавете се за подароците и завршете едноставни задачи за да ги исполнувате условите за доделување. Вкупно 20.000 учесници ќе бидат избрани по случаен избор за да освојат до 750 RVV секој. Сопствениците на пропусници за нане, исто така, ќе добијат до 20.000 RVV секој.

Водич чекор-по-чекор:
  1. Посетете ја страницата за подароци на Astra Nova.
  2. Поврзете го вашиот Твитер сметка и завршете ги едноставните задачи на Twitter.
  3. Поврзете ја вашата сметка на Discord и придружете се на нивниот сервер Discord.
  4. Поврзете го вашиот ETH паричник за да добиете шанса да бидете додадени во списокот за дозволи за Deviants Mint.
  5. Поднесете ја вашата адреса на паричникот Hedera за да ги добиете наградите за подароци. Од тука можете да добиете паричник Hedera.
  6. Поднесете ја вашата е-адреса, одговорете на неколку едноставни прашања и кликнете на „Регистрирај се“.
  7. Вкупно 20.000 учесници ќе бидат избрани по случаен избор за да добијат до По 750 RVV токени.
  8. Корисниците кои поседуваат најмалку 3 Deviants Mint Pass ќе добијат по 20.000 RVV, а корисниците кои поседуваат најмалку 1 Deviants Mint Pass ќе добијат шанса да освојат по 5.000 RVV токени. 5> За повеќе информации во врска соподароците, видете ја оваа статија Медиум.
Не заборавајте да не следите на Твитер, Телеграма и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Исто така види: Permission Airdrop » Побарајте 100 бесплатни ASK токени (~ $1 + ref)

Потребен е Твитер

  • Следете
  • Единствена ретвит

Потребна е е-пошта

Исто така види: Goldfingr Airdrop » Побарајте бесплатни токени за не/иPaul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.