Blackbox Foundation Airdrop » Побарајте 30 бесплатни BBOS токени (~ $5 + $2 ref)

Blackbox Foundation Airdrop » Побарајте 30 бесплатни BBOS токени (~ $5 + $2 ref)
Paul Allen

Фондацијата Blackbox е платформа од следната генерација управувана и управувана со токени за управување со дистрибуирани компании, тимови и проекти на блокчејн. Тој е флексибилен бизнис оперативен систем кој се развива за иднината на работата и служи како порта за интеракција со мрежата на Blackbox.

Фондацијата Blackbox испраќа бесплатни BBOS токени на првите 16.000 учесници. Учествувајте во нашиот ексклузивен airdrop за да добиете 30 BBOS токени. Добијте и 12 BBOS за секој упат. Најдобрите 10 референти ќе добијат двојни награди!

Водич чекор-по-чекор:
  1. Придружете се на групата Telegram на Blackbox Foundation и следете ја Blackbox Foundation на Twitter.
  2. Приклучете се на Телеграмскиот канал Airdrops.io  и следете го Airdrops.io на Твитер.
  3. Пополнете го образецот airdrop подолу со вашите податоци.
  4. Ќе добиете 30 BBOS (~ 5 американски долари ) токени.
  5. Заработете 12 BBOS токени (~$ 2 УСД) за секое упатување. Можете да упатувате неограничени пријатели! Топ 10 упатувачи ќе добијат и двојни награди!!!
  6. Проверете го салдото на упатувањето користејќи го образецот подолу.

Можете да заработите дополнителни BBOS со приклучување на официјалната кампања за баунти.

Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

Исто така види: Minereum Airdrop » Побарајте 32.000 бесплатни MNE токени (~ 286 долари)
  • Придружете се на групата
  • Придружете се на каналот

Потребен е Твитер

Исто така види: Seedify.fund Airdrop » Побарајте бесплатни SFUND токени
  • Следете

Потребна е е-пошта

AIRDROP Е ГОТОВО!
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.