Clouch Airdrop » Побарајте 800 бесплатни CLX токени (~ $8)

Clouch Airdrop » Побарајте 800 бесплатни CLX токени (~ $8)
Paul Allen

Clouch е платформа која ги поврзува крипто и блокчејн ентузијастите и љубопитните новодојденци. Над 1 милијарда сметки на криптовалути се претходно регистрирани и добија привремено име во системот.

Clouch испраќа вкупно 25.000.000 CLX на корисниците кои завршуваат едноставни социјални задачи. Завршете ги задачите и испратете ги вашите податоци на страницата airdrop за да добиете 800 CLX.

Исто така види: Lido Airdrop » Побарајте бесплатни LDO токени Водич чекор-по-чекор:
 1. Посетете ја страницата airdrop на Clouch.
 2. Поднесете ги вашите податоци и регистрирајте се.
 3. Придружете се на нивната група Телеграма и објавете уникатен коментар користејќи хаштаг #clouch .
 4. Следете ги на Твитер.
 5. Лајкнете го и ретвитирајте го закачениот твит и означете пет пријатели. (незадолжително)
 6. Креирајте сметка на Clouch користејќи ја вашата адреса на паричникот Ethereum, BNB, Polygon или Huobi и следете ја едноставната инструкција (регистрирајте се, пополнете го профилот, придружете се на групата, направете ја првата објава и испратете ја порака) за да ја добиете ГАРАНТИРАНА награда  (Ралф-бот ќе ви помогне).
 7. Поднесете ги вашите податоци на страницата за подароци.
 8. Ќе добиете 800 CLX.
 9. Наградите ќе се дистрибуира до крајот на февруари 2022 година.
Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

 • Придружете се на групата

Потребен е Твитер

Исто така види: BitBook Airdrop » Побарајте 1000 бесплатни BBT токени (~ $10)
 • Следете

Е-поштапотребно
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.