Coinet Airdrop » Побарајте 150 бесплатни COT токени (~ 75 долари)

Coinet Airdrop » Побарајте 150 бесплатни COT токени (~ 75 долари)
Paul Allen

Coinet е децентрализирана платформа за финансирање, P2P која директно ќе ги поврзе инвеститорите и сопствениците на проекти. Платформата ќе создаде средина на доверба преку олеснување на транспарентноста меѓу страните и наградување на перформансите.

Coinet испраќа 150 COT токени на членовите на заедницата. Создадете сметка во Coinet и завршете некои лесни социјални задачи за да ги заработите токените. Добијте и повеќе токени за упатување на вашите пријатели.

Исто така види: Convex Finance Airdrop » Побарајте бесплатни CVX токени Водич чекор-по-чекор:
 1. Посетете ја веб-локацијата на Coinet.
 2. Поднесете ги вашите податоци и регистрирајте се.
 3. Потврдете ја вашата пошта и најавете се.
 4. Ќе добиете 25 токени COT.
 5. Кликнете на „Социјални мрежи“ од контролната табла.
 6. Придружете се на нивната група Телеграма . (+25 COT)
 7. Следете ги на Твитер, Инстаграм и лајкнете ја нивната Фејсбук страница. (+100 COT)
 8. Упатете до 10 пријатели за да заработите 20 COT по упат.

Ќе добиете е-порака по продажбата на токен (29 јуни 2018 година) за да ја побарате вашата токени.

Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

 • Придружете се на групата

Потребен е Твитер

 • Следете

Потребна е Facebook

 • Ми се допаѓа / Следете

Потребна е е-пошта

Исто така види: Rev3al Airdrop » Побарајте бесплатни REV3AL токени

Посебни барања :

Потребен ви е паричник Stellar, а не ETH паричник!
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.