CUDOS Airdrop » Побарајте бесплатни CUDOS токени (~ $7 + ref)

CUDOS Airdrop » Побарајте бесплатни CUDOS токени (~ $7 + ref)
Paul Allen

CUDOS е платформа на Cloud од следната генерација. Тие ја создадоа технологијата што ги поврзува потрошувачите на cloud computing, со провајдери кои сакаат да го заработат својот недоволно искористен хардвер. Мрежата CUDOS го поврзува светот на блокчејн со обемната платформа Cudo преку оркула од слој 2 со паметни договори, намалувајќи ги трошоците и зголемувајќи ги перформансите за DeFi и другите популарни случаи на употреба на блокчејн.

CUDOS се намалува 7$ вредни CUDOS токени до членовите на нивната заедница. Разговарајте со нивниот бот Telegram, завршете лесни социјални задачи и доставете ги вашите податоци во формуларот airdrop за да го побарате. Исто така, заработете CUDOS во вредност од 0,7$ за секое упатување. Најдобриот референт (минимум 500 потврдени препораки) ќе освои една голема цена од 2.500 УСД вредни CUDOS токени.

Исто така види: Dash 2 Trade Airdrop » Побарајте бесплатни D2T токени Водич чекор-по-чекор:
 1. Разговарајте со овој Телеграм бот.
 2. Поднесете ги вашите податоци до ботот и потврдете ја вашата пошта.
 3. Придружете се на нивната група Телеграма.
 4. Следете ги на Твитер.
 5. Да се ​​допадне нивната страница на Фејсбук.
 6. Поднесете ги вашите податоци на овој формулар airdrop.
 7. Ќе добиете 7$ CUDOS токени.
 8. Исто така, заработете CUDOS во вредност од 0,7$ за секој упатување.
 9. Најдобар референт (минимум 500 потврдени препораки) ќе освои една голема цена од 2.500 УСД вредни CUDOS токени.
 10. Може да најдете повеќе детали за оваа кампања овде.

ЗАБЕЛЕШКА: Учесниците треба да упатат минимум 500 потврдени препоракида се квалификувате да имате шанса да освоите CUDOS токени во вредност од 2500 долари. Ќе има и 6-месечен период на заклучување за токените по дистрибуцијата. Кампањата ќе трае 2 месеци. Пресметките за награди ќе се финализираат до 30 дена по последниот ден од кампањата за награди.

Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

 • Придружете се на групата

Потребен е Твитер

 • Следете

Потребен е Facebook

Исто така види: ZBX Airdrop » Побарајте 60 бесплатни ZBX токени (~ $5 + ref)
 • Ми се допаѓа / следете

Потребна е е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.