EtherMail Airdrop » Побарајте 250 бесплатни EMT токени

EtherMail Airdrop » Побарајте 250 бесплатни EMT токени
Paul Allen

EtherMail е првото Web 3.0 Email решение кое поставува стандард за анонимна и шифрирана комуникација од паричник до паричник. Тие го градат мостот помеѓу веб 2.0 и веб 3.0 е-пошта комуникацијата, враќајќи им ја на корисниците целосна сопственост, контрола и суверенитет на нивното сандаче. За крајните корисници ова значи целосно анонимна P2P комуникација и наградување за читање релевантна содржина во нивното сандаче.

EtherMail им доставува 250 EMC на корисниците кои се регистрираат за airdrop. Создадете сметка на EtherMail со поврзување на вашиот паричник и оставете секундарна е-пошта за да добиете 250 EMC. Добијте и 250 ЕМС за секој упат. Сите награди првично ќе бидат распределени во EMC и ќе се претворат во $EMT по стартувањето на токенот.

Исто така види: Потенцијална уредна мрежа Airdrop » Како да се квалификувате? Водич чекор-по-чекор:
  1. Посетете ја веб-локацијата Ethermail.
  2. Кликнете на „Регистрирајте се бесплатно“.
  3. Поврзете го вашиот паричник Metamask и потпишете трансакција.
  4. Сега внесете секундарна е-пошта.
  5. Сега одете на следната чекор со кликнување на „Оди во сандаче“ и активирајте го протоколот Тор со кликнување на „Врати клучеви за шифрирање“.
  6. Ќе добиете 250 EMC.
  7. Кликнете на „EMC“ од горе десно за да поканите вашите пријатели.
  8. Ќе добиете 250 EMC за секое упатување.
  9. Сите награди првично ќе бидат доделени во EMC и ќе се претворат во $EMT токени по лансирањето на токенот.
  10. За повеќе информации во врска со airdrop, видете ја оваа статија Медиум.
Не заборавајте да не следите наТвитер, Телеграма и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Исто така види: Потенцијален Bonq Airdrop » Како да се квалификувате?

Потребна е е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.