Foresting Airdrop » Побарајте 20000 бесплатни PTON токени (~ $2)

Foresting Airdrop » Побарајте 20000 бесплатни PTON токени (~ $2)
Paul Allen

Foresting е платформа за социјални медиуми базирана на блокчејн која отстапува од дистрибутивниот систем на традиционалните платформи за социјални медиуми. Тие ја решаваат асиметријата на информациите што преовладуваат во нашето општество, склучуваат фер договори, ги дистрибуираат според нивните можности и споделуваат активни придонеси еден со друг. до сите учесници во airdrop. Преземете ја апликацијата Foresting, објавете преглед во продавницата за апликации и испратете ги вашите податоци во формуларот airdrop за да ги добиете токените.

Исто така види: Потенцијален ZKasino Airdrop » Како да се квалификувате? Водич чекор-по-чекор:
  1. Преземете го Foresting APP за Android/IOS.
  2. Објавете преглед на Play Store или App Store.
  3. Зачувајте ја вашата ETH адреса во делот „Мој паричник“ на апликацијата.
  4. Поднесете ги вашите податоци во овој формулар airdrop.
  5. Ќе добиете 20.000 PTON и 30 Berry.
Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребен е телефон

  • Инсталирање апликација

Потребна е е-пошта

Исто така види: Небула протокол Airdrop » Побарајте бесплатни NEB токениPaul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.