Karate Combat Airdrop » Побарајте бесплатни КАРАТЕ токени

Karate Combat Airdrop » Побарајте бесплатни КАРАТЕ токени
Paul Allen

Karate Combat е врвна впечатлива лига во борбените спортови. Лигата е дизајнирана од темел за следната генерација на навивачи. Карате борбата има приближно 130 ексклузивни борци кои се натпреваруваат за шампионски појаси во 10 тежински класи. Карате борбата ќе биде првата спортска лига структурирана како децентрализирана автономна организација („ДАО“). Токенот $KARATE управува со DAO, а основачите на Karate Combat ветија дека со текот на времето ќе им дадат половина од токените бесплатно на фановите и спортистите.

Исто така види: ALLIVE Airdrop » Побарајте 450 бесплатни ALV токени

Karate Combat испраќа бесплатни КАРАТЕ токени на новите корисници. Посетете ја страницата airdrop и испратете ја вашата е-пошта за да се регистрирате за airdrop. Подобните корисници ќе добијат бесплатно КАРАТЕ во декември.

Исто така види: YondoCoin Airdrop » Побарајте 25 бесплатни YON токени (~ $5) Водич чекор-по-чекор:
  1. Посетете ја страницата Karate Combat airdrop.
  2. Испратете ја вашата е-пошта и пријавете се .
  3. Ќе добиете бесплатни КАРАТЕ токени.
  4. Наградите ќе бидат дистрибуирани во декември.
Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.