Kinguin Airdrop » Побарајте 5 бесплатни KRS токени (~ $8,3 + $8,3 по ref)

Kinguin Airdrop » Побарајте 5 бесплатни KRS токени (~ $8,3 + $8,3 по ref)
Paul Allen

Kinguin.io е децентрализирана платформа која овозможува разговорна трговија со игри, ставки во играта и услуги поврзани со игри.

Проектот им нуди 5 KROWNS на корисниците на Telegram. Посетете ја страницата airdrop, поднесете ги вашите податоци и регистрирајте се за airdrop и придружете се на нивната група Telegram. Добијте и 5 KROWNS токени за секое упатување.

Исто така види: VinDAX Airdrop » Побарајте 50 бесплатни VD токени (~ $50 + ref)

Kinguin ја освои цената „Најдобар ICO Project 2018“ на Cryptocurrency World Expo: //medium.com/@KinguinOfficial/kinguin-io-wins-best-ico-project -2018-at-cryptocurrency-world-expo-a7cb4e99fdcf

Исто така види: Honeyswap Airdrop » Побарајте бесплатни xComb токени Чекор-по-чекор водич:
  1. Посетете ја страницата Kinguin airdrop.
  2. Поднесете ги вашите податоци и регистрирајте се за падот на воздухот. (Име на телеграма без „@“)
  3. Приклучете се на нивната група Телеграма.
  4. Добијте дополнителни 5 КРУНИ за секое упатување.
Не заборавајте да не следите на Твитер, Телеграм , & засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

Потребна е е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.