Konstellation Airdrop » Побарајте 25 бесплатни DARC токени (~ $5)

Konstellation Airdrop » Побарајте 25 бесплатни DARC токени (~ $5)
Paul Allen

Konstellation е финтех компанија фокусирана на развој и имплементација на блокчејн технологија за глобалната индустрија за финансиски услуги. Констелација има за цел да биде познат како водечки снабдувач на решенија за блокчејн во светот за индустријата за финансиски услуги.

Konstellation испраќа 25 DARC токени на членовите на нивната заедница. Придружете се на нивната група Телеграма, каналот Discord и испратете ги вашите податоци во формуларот airdrop за да ги добиете токените.

Исто така види: Bailsman Airdrop » Побарајте 115 бесплатни токени BAILS (~ $4 + ref) Водич чекор-по-чекор:
  1. Посетете го формуларот Airdrop на Konstellation.
  2. Придружете се на нивната група Telegram и каналот Discord.
  3. Испратете ја вашата NEM адреса на паричникот и други детали во формуларот airdrop.
  4. Ќе добиете 25 DARC токени.
  5. Ако немате NEM паричник, тогаш набавете го од овде.
Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

Исто така види: Nomic Airdrop » Побарајте бесплатни NOM токени
  • Придружете се на групатаPaul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.