OmniFlix Airdrop » Барајте бесплатни FLIX токени

OmniFlix Airdrop » Барајте бесплатни FLIX токени
Paul Allen

OmniFlix е интерчејна мрежа за креаторите & засилувач; заедници да нане, да управуваат со & засилувач; монетизирајте медиумски NFT и социјални токени. Тоа е p2p мрежа за креаторите & засилувач; суверени заедници да се создаде / нане, дистрибуира & засилувач; заработуваат дигитални / крипто-медиуми (#NFTs) & засилувач; интеракции во заедницата.

OmniFlix испраќа бесплатни FLIX токени на различни учесници во екосистемот на Cosmos и OmniFlix. ATOM акционери, Osmosis LP, Akash, Agoric, Ki, Sentinel, Juno Network, Osmosis, Comdex и Stargaze валидатори, домаќини на јазли што се потврдуваат на FlixNet-1, FlixNet-2 & засилувач; FlixNet-3, учесници во кампањите на FlixNet-2 и FlixNet-3, историски корисници на alpha.OmniFlix.tv, иматели на ION, Cosmos Hub, Osmosis, Juno Network, EXN и други групи на заедницата/DAO кои помогнаа или дополнително ќе го подигнат OmniFlix Мрежата ќе се квалификува за airdrop. Снимката е направена на 22 јануари 2022 година.

Водич чекор-по-чекор:
 1. Omniflix ќе емитува бесплатен FLIX на различни учесници во екосистемот Cosmos и OmniFlix.
 2. 5>На 22 јануари 2022 година е направена снимка од подобните корисници.
 3. Подобни корисници се:
  • АТОМ учесници
  • Osmosis LPs
  • Akash, Agoric , Ki, Sentinel, Juno Network, Osmosis, Comdex и Stargaze валидатори
  • Јазли хостови кои се валидирани на FlixNet-1, FlixNet-2 & засилувач; FlixNet-3
  • Учесници во кампањата на FlixNet-2 и FlixNet-3
  • Историски корисници на alpha.OmniFlix.tv
  • IONиматели
  • Cosmos Hub, Osmosis, Juno Network, EXN и други здруженија/DAO кои помогнаа или дополнително ќе ја подигнат мрежата OmniFlix
 4. Наградите ќе бидат дистрибуирани по LBP.
 5. За повеќе информации во врска со airdrop, видете ја оваа статија.Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.