Pianity Airdrop » Побарајте бесплатни PULSE токени (~ $10)

Pianity Airdrop » Побарајте бесплатни PULSE токени (~ $10)
Paul Allen

Pianity е музички NFT пазар. Со Pianity, музичарите и нивната заедница можат да создаваат, продаваат, купуваат и собираат песни со ограничено издание, сертифицирани благодарение на блокчејнот.

Исто така види: CyberVein Airdrop » Побарајте 25 бесплатни CVT токени (~ 1,25 $)

Pianity доставува PULSE во вкупна вредност од 100.000 долари на учесниците кои завршуваат едноставни задачи. Регистрирајте се за airdrop, завршете ги социјалните задачи, преземете го паричникот ArConnect и регистрирајте се на Pianity користејќи го вашиот ArConnect паричник и испратете ги вашите податоци на страницата airdrop за да добиете PULSE во вредност од 10 долари.

Чекор-по-чекор. Водич:
 1. Посетете ја страницата Airdrop Pianity.
 2. Поднесете ги вашите податоци и пријавете се.
 3. Завршете ги социјалните задачи.
 4. Сега преземете ја ArConnect паричник.
 5. Создадете сметка во Pianity користејќи го вашиот паричник ArConnect.
 6. Поднесете ги вашите податоци на страницата airdrop.
 7. Ќе добиете PULSE во вредност од 10 долари.
 8. Наградите ќе бидат дистрибуирани во рок од 14 дена по завршувањето на натпреварот.
 9. За повеќе информации во врска со airdrop, погледнете ја оваа статија на Medium.
Не заборавајте да не следите на Твитер, Телеграма, & засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

 • Придружете се на групата

Потребен е Твитер

Исто така види: Потенцијален ZKasino Airdrop » Како да се квалификувате?
 • Следете
 • Единствен ретвит

Потребна е е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.