Sentivate Airdrop » Побарајте 3000 бесплатни SNTVT токени (~ $33)

Sentivate Airdrop » Побарајте 3000 бесплатни SNTVT токени (~ $33)
Paul Allen

Sentivate е хибриден интернет со вградена криптовалута која се состои од меѓусебно поврзани централизирани & засилувач; децентрализирани системи.

Sentivate испраќа до 3o00 SNTVT токени на членовите на нивната заедница. Учествувајте во сите три капки и завршете ги сите потребни социјални задачи за да ги добиете вашите токени.

Водич чекор-по-чекор:

Airdrop 1: 2000 SNTVT

 1. Посетете ја страницата Sentivate airdrop.
 2. Придружете се на нивната група Telegram.
 3. Следете ги на Твитер и ретвитувајте го овој твит користејќи ги коментарите @aritysoftware & #ARITY #WeAreArity #blockchain.
 4. Следете ги на Facebook и оставете коментар на која било од нивните објави.
 5. Претплатете се на нивната страница на Reddit и оставете коментар.
 6. Сега вратете се во групата Telegram.
 7. Поднесете „/start“ и испратете ги вашите податоци во овој формат:

  ETH адреса:

  Линк за коментар на Фејсбук:

  Линк за објава на Твитер:

  Линк за коментар на Редит

 8. Ќе добиете 2000 SNTVT токени.

Airdrop 2: 500-5.000 SNTVT

 1. Поставете проникливо и значајно прашање на нивната нишка Bitcointalk.
 2. Откако ќе го направите тоа, контактирајте кој било од нивните администратори од нивната група Telegram и потврдете го вашиот коментар.
 3. Ќе добиете од 500-5.000 SNTVT токени во зависност од вашето прашање.

Airdrop 3: 500 SNTVT (Само за корисници кои учествувале во Airdrop 1)

Исто така види: HealthFi Airdrop » Побарајте бесплатни HEFI токени
 1. Следете ги на Instagram и објавувајтеоваа слика користи хаштагови #Arity #WeAreArity и спомни @sntvt & @WeAreArity.
 2. Треба да ја вклучите и вашата ETH адреса и корисничкото име на Telegram.
 3. Сега одете во нивната група Telegram и испратете ги вашите податоци во овој формат:

ЕТХ адреса:

Линк до објавата на Инстаграм:

4. Ќе добиете 500 SNTVT токени.

Не заборавајте да не следите. на Твитер, Телеграма и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

 • Придружете се на групата
 • Објавувајте во група

Потребен е Твитер

 • Следете
 • Единечно ретвитирање
 • Потребен е хаштаг

Потребен е Reddit

Потребен е Инстаграм

Исто така види: Storex Airdrop » Побарајте 100 бесплатни STRX токени (~ $1)

Потребен е Facebook

 • Ми се допаѓа / следете

Потребен е Bitcointalk

 • Објавување во нишка ANN

Посебни барања:

 • Мора да имате повеќе од 0,01 ETH во вашиот паричник за да ги исполнувате условите.
 • Вашата сметка на Твитер мора да има минимум 100 следбеници и сметката мора да е создадена пред 2017 година.
 • 5>Вашата сметка на Инстаграм мора да има минимум 50 следбеници, а сметката мора да е креирана пред 2017 година.Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.