XTribe Airdrop » Побарајте 300 бесплатни XRBT токени (~ $15 + $7,5 ref)

XTribe Airdrop » Побарајте 300 бесплатни XRBT токени (~ $15 + $7,5 ref)
Paul Allen

XTribe е геомаркет што ги поврзува корисниците во градовите и населбите низ светот. Продавачите можат да ги рекламираат своите стоки или услуги, а купувачите можат да ја пребаруваат нивната област или да го најдат она што го сакаат или само да разгледаат сè што се нуди.

Исто така види: Loot NFT Airdrop » Побарајте бесплатни BUN токени

XTribe прикажува 300 XRBT (~ 15 $) токени до максимум 20.000 учесници. Учествувајте во нашиот ексклузивен airdrop и пополнете ги сите потребни чекори и испратете го формуларот подолу за да ги добиете вашите токени за 3 недели по продажбата на токените XTribe. Може да добиете и 150 XRBT (~ 7,50 $) токени за секое упатување.

Водич чекор-по-чекор:
 1. Приклучете се на XTribe Telegram групата и Airdrops. io Telegram канал.
 2. Следете го XTribe на Twitter и Airdrops.io на Twitter.
 3. Следете го XTribe на Facebook и Airdrops.io на Facebook.
 4. Пополнете го образецот airdrop подолу подолу. со вашите податоци.
 5. Ќе добиете 300 XRBT (~15$) токени.
 6. Исто така, добијте 150 XRBT (~ 7,50$) токени за секое упатување. (неограничен систем за упатување)
 7. Проверете го вашето салдо на упатување користејќи го образецот подолу.
Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

 • Придружете се на групата
 • Придружете се на каналот

Потребен е Твитер

 • Следете

Фејсбук е потребно

Исто така види: PulseChain Airdrop » Барајте бесплатни PLS токени
 • Ми се допаѓа / Следете

Е -Поштасе бара

AIRDROP Е ГОТОВО!
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.