Daox Airdrop » Побарајте до 195 бесплатни DXC токени (~ до 39 долари)

Daox Airdrop » Побарајте до 195 бесплатни DXC токени (~ до 39 долари)
Paul Allen

Daox е инвестициски екосистем и платформа за собирање средства базирана на блокчејн, која обезбедува комплетно решение за ICO, групно финансирање и групно инвестирање со користење криптовалути и со примена на концептот на децентрализирана автономна организација.

Daox се намалува бесплатни DXC токени до членовите на заедницата. Направете сметка Daox, придружете се на нивната група Telegram, следете ги на Твитер и доставете го вашиот доказ за учество во нишката Bitcointalk за да добиете 40 DXC токени. Добијте и 40 DXC за секое упатување.

Исто така види: Потенцијален протокол на Shell Airdrop » Како да се квалификувате?

Дополнително, учесниците можат да заработат 100 DXC за објави на Telegram, 20 DXC за претплата на Reddit, 35 DXC за како Twitter како & ретвит и 100 DXC за користење на потписот на Daox Bitcointalk.

Водич чекор-по-чекор:

1. Посетете ја страницата за регистрација на Daox и пополнете ги вашите податоци.

2. Придружете се на нивната група Телеграма.

3. Следете ги на Твитер.

4. Објавете го вашиот доказ за учество во оваа тема на Bitcointalk во следниот формат.

#Joined Bounty Campaign

Телеграма: @username

Twitter: @username

5. Поднесете ги вашите податоци на страницата за регистрација и пријавете се.

6. Ќе добиете 40 DXC токени.

7. Добијте и 40 DXC за секој упатен пријател.

Бонус:

1. Заработете до 100 DXC за објавување во вашата сопствена група на Telegram.

2. Заработете 20 DXC за претплата на Daox Reddit.

3. Заработете до 35 DXC за допаѓање иретвитирање на нивните објави на Твитер.

4. Заработувајте 100 DXC неделно за користење на потписот Daox Bitcointalk.

Исто така види: Retrograde Airdrop » Побарајте бесплатни РЕТРО токениНе заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

  • Придружете се на групата

Потребен е Твитер

  • Следете

Потребен е Bitcointalk

  • Објавување во нишка ANN

Потребна е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.