PavoCoin Airdrop » Побарајте 7 бесплатни PAVO токени (~ $7 + $1 по ref)

PavoCoin Airdrop » Побарајте 7 бесплатни PAVO токени (~ $7 + $1 по ref)
Paul Allen

PavoCoin е доверлива, интелигентна криптовалута заснована на блокчејн за земјоделството која работи на Интернет на нештата.

PavoCoin испраќа 7 PAVO токени на секој што ќе им се придружи на Telegram. Учесниците можат да заработат дополнителен 1 PAVO токен за секое успешно упатување.

Водич чекор-по-чекор:

1. Стартувајте го ботот Telegram

2. Придружете се на групата PAVO Telegram. (+7 ПАВО)

3. Испратете ја вашата е-пошта и ETH адресата на ботот.

4. Може да заработите дополнително 1 PAVO по препорака.

5. Жетоните ќе бидат дистрибуирани во септември 2018 година.

Исто така види: Angel Protocol Airdrop » Побарајте бесплатни HALO токениНе заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е телеграма

Исто така види: MoonEdge Airdrop » Барајте бесплатни MOONED токени

Потребна е е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.