Pcash Airdrop » Побарајте 250 бесплатни PCH токени (~ 30 € + ref)

Pcash Airdrop » Побарајте 250 бесплатни PCH токени (~ 30 € + ref)
Paul Allen

Pcash создава светска платформа за е-трговија каде што корисниците можат да откријат потврдени партнери кои прифаќаат Pcash монети и ви дозволуваат да уживате во огромни попусти. Нивните партнери го ставаат додатокот за плаќање Pcash на нивната веб-страница за корисниците да можат да купуваат на нивната платформа и да уживаат во придобивките каде и да посакате, во рамките на Pcash World.

Исто така види: Потенцијален Gem Airdrop » Како да се квалификувате?

Pcash испраќа 250 PCH (~ 30 €) токени на нови корисници. Направете сметка на Pcash за да ги примате токените. Добијте и 125 PCH (~15 €) за секое упатување.

Водич чекор-по-чекор:
  1. Посетете ја страницата за регистрација на Pcash.
  2. Испратете ги вашите податоци и регистрирајте се.
  3. Потврдете ја вашата пошта и најавете се.
  4. Ќе добиете 250 PCH (~30 €) токени.
  5. Исто така, добијте 125 PCH (~15 €) за секое упатување.
  6. Повлекувањето ќе биде можно на 15 ноември 2020 година по завршувањето на KYC.
Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Потребна е е-пошта

Исто така види: Потенцијален Huma Finance Airdrop » Како да се квалификувате?Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.