Prime Shipping Foundation Airdrop » Побарајте 500 бесплатни PRIME токени (~ $50)

Prime Shipping Foundation Airdrop » Побарајте 500 бесплатни PRIME токени (~ $50)
Paul Allen

Прајм Шипинг Фондацијата развива прекуграничен систем за плаќање со блокчејн за морската транспортна индустрија, кој е полесен и побрз од она што е достапно сега, што го нарушува начинот на постапување со B2B плаќањата.

Фондацијата Prime Shipping пушта 500 PRIME токени до членовите на нивната заедница. Посетете ја страницата airdrop и завршете некоја лесна социјална задача за да го добиете токенот. Добијте и 50 PRIME токен за секое упатување.

Водич чекор-по-чекор:
 1. Посетете ја страницата на Prime Shipping Foundation Airdrop.
 2. Следете ги на Твитер. (+50 PRIME)
 3. Твитнете ја споменатата објава на страната airdrop. (+50 PRIME)
 4. Придружете им се на Facebook. (+50 PRIME)
 5. Споделете ја објавата на Фејсбук спомната на нивната страница airdrop. (+50 PRIME)
 6. Следете ги на Linkedin. (+50 PRIME)
 7. Претплатете се на нивниот канал на Youtube. (+50 PRIME)
 8. Гледајте го споменатото видео целосно од страната airdrop. (+50 PRIME)
 9. Приклучете се на нивната група Телеграма и каналот Телеграм. (+50 PRIME)
 10. Завршете ја целата задача погоре за да добиете дополнителни 50 PRIME бонус.
 11. Исто така, добијте 50 PRIME токени за упатување пријател.
Не заборавајте да не следите на Твитер, Телеграма и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Исто така види: VinDAX Airdrop » Побарајте 50 бесплатни VD токени (~ $50 + ref)

Потребна е телеграма

Потребен е Твитер

Потребен е LinkedIn

Исто така види: Provoco Airdrop » Побарајте 150 бесплатни VOCO токени (~ $7,50 + $1,25 ref)

Фејсбукпотребно

Потребна е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.