Provoco Airdrop » Побарајте 150 бесплатни VOCO токени (~ $7,50 + $1,25 ref)

Provoco Airdrop » Побарајте 150 бесплатни VOCO токени (~ $7,50 + $1,25 ref)
Paul Allen

Provoco е платформа која им овозможува на корисниците да заработат пари за да бидат авантуристи. Тоа е мрежа за социјален предизвик, изградена на блокчејнот на Ethereum.

Исто така види: Potential Sturdy Airdrop » Како да се квалификувате?

Provoco доставува до 150 VOCO токени за секој кој завршува лесни социјални задачи на Facebook, Twitter, Medium, Telegram и YouTube. Учесниците може да заработат дополнителни 25 VOCO по упатување.

Водич чекор-по-чекор:
  1. Регистрирајте се на веб-страницата Provoco и потврдете ја вашата е-пошта
  2. Посетете ја airdrop страница.
  3. Лајкнете Provoco на Facebook. (+40 VOCO)
  4. Приклучете се на Provoco на Telegram. (+30 VOCO)
  5. Следете го Provoco на Твитер. (+20 VOCO)
  6. Следете го Provoco на Инстаграм. (+20 VOCO)
  7. Следете го Provoco на медиум. (+20 VOCO)
  8. Додајте ја адресата на вашиот паричник ERC20 на картичката Поставки на профилот.
  9. Споделете ја вашата врска и заработете 25 VOCO токени по препорака.

*Забелешка: мора да ги користите врските од страницата Provoco airdrop за да бидете соодветно признаени.

Не заборавајте да не следите на Twitter, Telegram и засилувач; Фејсбук и претплатете се на нашиот билтен за да добивате нови airdrops!

Барања:

Исто така види: OmniFlix Airdrop » Барајте бесплатни FLIX токени

Потребна е е-пошта
Paul Allen
Paul Allen
Пол Ален е искусен ентузијаст за криптовалути и експерт во крипто просторот кој истражува блокчејн и криптовалути повеќе од една деценија. Тој беше страстен застапник на блокчејн технологијата, а неговата експертиза во областа беше непроценлива за многу инвеститори, стартапи и бизниси. Со своето длабоко познавање на крипто-индустријата, тој успеа успешно да инвестира и тргува низ широк спектар на криптовалути низ годините. Пол е, исто така, почитуван финансиски писател и говорник, кој редовно се појавува во водечките деловни публикации, давајќи стручни совети и увиди за блокчејн технологијата, иднината на парите и придобивките и потенцијалот на децентрализираната економија. Пол го основаше блогот Crypto Airdrops List за да го сподели своето знаење за постојано менувачкиот свет на крипто и да им помогне на луѓето да останат на врвот на најновите случувања во вселената.